3 milyondan fazla GRACO oto koltuğu geri çağırıldı

SHARE
, / 985 0

Daha önce GRACO firması tarafından güvenlik sebebi ile 3 milyon oto koltuğu geri çağırılmıştı. Yaklaşık 80 adet şikayet dosyasından sonra gerçekleşen geri çağırılmaya ait  ” oto koltuğunun tokasında açma kapama esnasında sıkışıklık meydana gelmesi ve acil durumlarda açılmama riskine karşılık hızlıca çocuk tahliyesine engel olabileceği” açıklaması yapıldı.

İlk geri çağırılma 2006 ile 2014 yılları arasında üretilen aşağıdaki modelleri içeriyor.

Cozy Cline, Comfort Sport, Classic Ride 50, My Ride 65, My Ride With Safety Surround, My Ride 70, Size 4 Me 70, Smartseat, Nautilus, Nautilus Elite, and Argos 70.

13 Mart 2014 tarihinde revize edilen 2. geri çağırılmada ise 2009-2013 yılları arasında üretilen 400 bin adet aşağıdaki modellere yer verildi.

Argos 70 Elite, Ready Ride, Step 2, My Ride 65 with Safety Surround, My Size 70, Head Wise 70 with Safety Surround, Nautilus 3-in-1, Nautilus Plus, and Smart Seat with Safety Surround.

 

Graco-Car-Seat-Recall-2014

 

Graco marka oto koltuğu kullanıyor iseniz kendi modelinizin bu ürünler arasında yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz. Belirtilen modellere sahip oto koltuğu olan ailelerin detaylı bilgi için Graco firmasına başvurabileceği,kilit sistemi ile ilgili iade ya da ürün değişikliği talep edebileceği açıklandı. Graco Türkiye’nin web sitesinde konu ile ilgili  bir açıklama bulamadık, müşteri hizmetlerine konuyu sorduk, gelecek cevabı ayrıca yayınlayacağız.

Kaynak : Graco Resmi Web Sitesi

Yorum bırak

Your email address will not be published.