4 milyon Bumbo bebek koltuğu geri çağrılıyor

SHARE
, / 1964 0

Piyasaya ilk çıktığı günden beri çeşitli tartışmalara konu olan Bumbo bebek koltukları güvenlik sebebiyle ciddi bir geri çağrılma durumu ile karşı karşıya.

Daha önce 2007 yılında 1 milyon adet ürün geri çağrılmıştı. Bumbo koltuğun masa, sandalye gibi yüksek yerlerde kullanılmasından dolayı en az 50 bebeğin yaralandığı, bunlardan 19 tanesinin de ciddi kafa travması geçirdiği rapor edilmişti üstelik. O zamandan bugüne kadar 34 yaralanma olayı daha yaşanması üzerine tam 4 milyon Bumbo koltuk geri çağrılıyor. Aslında tüm bu yaralanmaların sebebi ürünün yanlış kullanılmasından kaynaklanıyor.

Bumbo koltuğa oturtulan bebeğin asla ama asla yerden yüksekte bir yere konmaması gerekiyor. Çünkü Bumbo’da bebek için güvenlik kemeri olmadığı gibi sandalye veya masaya sabitleyecek parça veya aksesuar da bulunmuyor. Çocuk biraz hareketlendiğinde Bumbo’dan düşme ihtimali çok yüksek. Zaten hangi ürün olursa olsun bebeklerimizi asla gözümüzün önünden ayırmamalıyız. Bir anlık dalgınlık sonucu korkunç kazalarla karşı karşıya kalabiliriz.

Bumbo geri çağrılma kararı ABD’de 2003’ten bu yana satılan ürünleri kapsıyor. Bumbo sahipleri şirkete başvurarak aşağıdaki resimde gördüğünüz, içinde güvenlik kemeri bulunan onarım kitini temin ediyorlar. Markanın sayfasından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz: recall.bumbousa.com

Bumbo markasının Türkiye Distribütörünün konuyla ilgili açıklaması için tıklayın.

 

Bumbo koltuk ile ilgili Fikirdenk kullanıcı yorumlarına buradan bakabilirsiniz!

 

Yorum bırak

Your email address will not be published.