ABCDerm & Fikirdenk marka buluşması

SHARE
, / 1007 0

30 Mayıs 2013 tarihinde Fikirdenk anneler ve Bioderma’nın çocuk serisi ABCDerm uzmanlarıyla birlikte keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Anneler yaklaşan yaz mevsimi sebebiyle en çok güneş bakımı, sorunlu cilt tipleri için alternatif çözümler, banyo ve hijyen bakımı hakkında merak ettiklerini sordular. Markanın değişik kategorilerde sunduğu ürünleri hem yakından inceledik hem de aklımıza takılanlara ilk ağızdan cevaplar aldık.

 

 

Buluşmamızda sıkça konuşulan sohbet başlıklarını sıralamak gerekirse;

  • ABCDerm Bioderma’nın bebekler ve çocuklar için ürettiği pediyatrik serinin adı ve bu seride yer alan mineralli güneş koruyucu krem yılda ortalama 200.000 adetle en çok satılan ürün olarak öne çıkıyor.
  • Markanın öncelikli hedefi kullanıcıların her geçen gün ürün bilinirliğinin artması, bu amaçla özellikle dermo kozmetik eczanelere bol miktarda “tanışma seti”- deneme boy ürünleri gönderiyor. Bu ürünleri ücretsiz eczanelerden isteyebilirsiniz.
  • Markanın öne çıkan ve annelere kolaylık sağlayan atopik ciltler için özel bakım serisi ve kıvırcık saçlı ya da banyo / deniz sonrası karışan saçlı çocuklar için hayatı kolaylaştırıcı Detangler ürünü beğeniyle incelendi.
  • Yenidoğan bebekler için tasarlanan H2O susuz, sabunsuz temizleme jeli kullanım kolaylığı, dış mekanlarda bebek bakım konusunda sağladığı faydalardan bahsedildi.
  • 2008 yılında Fransa’da üretim merkezinde önemli bir değişim yaşandı. Güneş koruyucularda sağlığa zararlı sayılabilecek içerikler ABCDerm serisinden çıkarıldı. Mineralli güneş kremlerinin sağlık açısından daha uygun olması ve cilt altına nüfuz etmemesi sebebi ile ABCDerm Mineral Sun Cream ürünün üretimine ağırlık verildi. Güneşe çıkmadan 15 dakika kadar önce sürülmesi ve her 2 saatte bir yenilenmesi ile yeterli güneş koruması sağladığı testlerle incelenip tespit edildiği için güvenle kullanıma sunulmuş.
  • Güneş koruma faktörünün bebekler ve çocuklarda doğru cilt tipine göre seçilmesi en kritik unsur. Pek çok anne ewg.org sitesinden kozmetikler, bebek ve cilt ürünlerinin değerlendirmesine baktığını belirtti. Söz konusu sitede ABCDerm Mineral Sun Cream ile ilgili bir değerlendirme olmadığını , buna karşılık Bioderma’nın yazılı bir bilgilendirme yaparak içeriğinde zararlı maddeler olup olmadığını açıklayabileceğini öğrendik.  Kısa bir süre sonra gelen açıklama metnine de burada yer vermek istiyoruz :

EWG’de ABCDerm Mineral Sun Cream için herhangi bir puanlama yer almamaktadır. Ancak güneş ürünümüz, belirtilen kriterler üzerinden değerlendirilebilir.

Ürünümüz sprey formda değil, krem formdadır; bu da bebeğinizin veya çocuğunuzun ürünü teneffüs etmesinin önüne geçmektedir. Bir ürünün sadece yüksek SPF korumalı olması yeterli değildir; çünkü SPF koruması UVB ışınlarına karşı etkili olarak güneş yanıklarını önlerken; cildin çok daha derinlerine inerek bağışıklık sistemine zarar veren, ciltte yaşlanmaya sebep olarak kanser riskini artıran UVA ışınlarına karşı bir koruma sunmamaktadır. Yüksek SPF değerlerin net olarak açıklanması, güneşte çok daha uzun süre kalınabileceği yönünde yanlış bir algı yaratmakta maalesef güneşin diğer zararlı etkilerinin görmezden gelinmesine yol açmaktadır. ABCDerm ve Bioderma olarak bizler de bu kararlara saygılı bir şekilde ürünlerimizde değer olarak “SPF 50+” ı belirtmekteyiz.

Buna ek olarak ürünümüzde bulunan Hücresel Bioprotection patenti; %99.6’lık bir DNA koruması sunarken aynı zamanda Langerhans hücrelerinin baskılanmasını, işlevsiz hale gelmesinin önüne geçerek bağışıklık sisteminin güneşin zararlı etkilerinden korunması sağlamaktadır.

EWG’de riskli olarak belirtilen bir takım maddeler ; ”  toz pudra, retinyl palmitate (vitamin a türevi), ve böcek kovucu maddeler , paraben, renklendirici, phenoxyethanol, chlorphenesin, clorhexidine, BHA, BHT, MIT-MCIT, phtalates, esansiyel yağlar”  ABCDerm Mineral Sun Cream’de yer almamaktadır. Açıkçası sadece güneş serimizde değil, hiçbir ürün grubunda yer almaz.  Bu ürünler güneş ürünleri kadar sık uygulanamazken, güneş ürünlerinin sıklıkla uygulanması gerekmektedir. Bu da ürün gruplarını ve içerikleri incelerken dikkat edilmesi gereken başka bir unsurdur.

 

 

Bebek bakımında kolaylıklar sağlayan ürünleri, Fikirdenkler ile organize ettiğimiz bu buluşmaya katılan markanın değerli temsilcilerine ve annelerimize teşekkür ediyoruz. İncelediğimiz ABCDerm ürünleri ve kullanıcı yorumları için Fikirdenk.com’da yer alan ürün kartlarına bakabilirsiniz.

Yorum bırak

Your email address will not be published.