Akıllı telefonlar için portatif mini lensler

SHARE
, / 1624 2

Kullanıp beğendiğimiz, denediğimiz ve önermek istediklerimizi paylaşmaya devam.

Bugünün konusu akıllı telefonlara göre tasarlanmış, minik fotoğraf lensleri. Amatör fotoğrafçı ruhu yaşayanlar, instagram, flickr, tumblr gibi sosyal medya kanallarında çektiği fotoğrafları paylaşanlar için güzel bir alternatifi denedik.

Akıllı telefonlar hayatımıza girdiğinden beri anlık paylaşımların sayısı arttı. Çektiğimiz fotoğraflar için kullanabileceğimiz efektler ve aplikasyonlar var. Görüntü, ışık, hizalama, efekt ekleme gibi seçenekler arasından hoşumuza gidenleri seçip, sosyal paylaşım sitelerinde kullanabiliyoruz. Lenslens.net online alışveriş sitesi sayesinde satın alabileceğimiz minik lensler de bu özelliklerden bazılarını sunuyor bize. Akıllı telefonlara kolayca takılabilen mini lensler çok hafif , özel koruma kapakçığı ve mikrofiber lens temizleme , saklama kesesi ile birlikte geliyor. Aynı görüntüyü hem normal çekim, hem geniş açı, hem makro hem de balık gözü çekimi ile kullanabiliriz.

Çektiğimiz bir görselle bunu anlatalım;3 farklı görüntü aynı fotoğraf için bakın böyle görünüyor. Üstteki geniş açı, sol alt normal çekim, sağdaki de balık gözü çekimi.

 

lenslens-net

 

Bu fotoğrafları 3in1 Quick Change set ile elde ettik. Fotoğrafları çektikten sonra sosyal paylaşım sitelerine kolaylıkla yüklemek mümkün, herhangi bir ekstra işlem gerekmiyor. Lensleri çok hafif ve küçük olduğu için yanınızda her an taşıyabilirsiniz. Apple ürünü ya da Android ürünü olması farketmez, hepsi için seçenekler var. Farklı alternatifler arasından biri size göre olabilir!

3in1 Quick Change set

Ürünün farklı yüzeylerinde bulunan 3 lens olan makro lens, geniş-açı lens ve balıkgözü lens seçenekleri arasında hızlı bir şekilde geçiş yapabilir. Balık gözü lens ortalama 180 derecelik görüş açısına sahiptir.

 

3in1-quick-change-lens-set

Geniş-açı lens ekstra görüş alanı sağlar ve iPhone’un standart lensinden yaklaşık olarak iki kat daha fazla görüş açısı sağlamaktadır.
Makro lens ise herhangi bir cismin, herhangi bir ışıkta yaklaşık 10 kat yakından fotoğrafını çekebilme imkanı verir. Çekeceğiniz fotoğraf için objeye yaklaşık 12-15mm uzaklıktan  netlik yapmanıza imkan verir. Makro lensiniz ile çekim yapmak istediğinizde geniş-açı lensi vidalı yuvasından çıkartmanız yeterli olacaktır.

3in1 Universal Change set

3in1-universal-change-lens-set

Universal 3 In 1 Clip Lens Seti , Mandalı kolaylıkla telefonunuza/tabletinize monte ederek dilediğiniz lensi üzerine takmanız suretiyle kolaylıkla kullanabileceğiniz bir seçenektir. Yine Balıkgözü lens seçeneğinde 180 derecelik açı ile dilerseniz ön kameradan kendinizin, dilerseniz arka kameranızdan bulunduğunuz ortamın fotoğrafını çekebilir, çift yönlü kullanabilirsiniz. Geniş açı ve makro lens seçeneği bu opsiyonda da var. Ayrıca bu ürünü istenirse Iphone, Sony, Nokia, Samsung,HTC ve  ipad cihazlarında da kullanmak mümkün.

4in 1 Lens set

Iphone 5 ve Iphone 5s için özel tasarlanmış bu seçenekte 4 ayrı kullanım imkanı var. Balıkgözü , Makro ,Geniş açı ve Kendinden ayarlı ön kamerada Balıkgözü lensi.

 

4in1-lens-set

Lensler arasında sadece hafifçe sağa/sola döndürerek kolaylıkla geçiş yapabilirsiniz. Ön kamerada bulunan balıkgözü lens ile facetime konuşmalarınız, skype/tango gibi uygulamalardaki görüntülü konferanslarınız / konuşmalarınıza imkan tanıyor.

 

8x Optik ZOOM Telescope Lens +  Tripod + Kılıf
Iphone 5s, Iphone 5, Iphone 4s, Iphone 4 için tasarlanmış  8x Optik zoom ile kolayca zoom yapabilirsiniz. Tripoda sabitlenen görüntü ve videoları, fotoğrafları netlik kalitesi bozulmadan çekebilirsiniz. EN büyük özelliği minimum 3 metre mesafeli görsellere zoom yaparak akıllı telefonunuzu bir fotoğraf makinesi gibi kullanma imkanı vermesi.
Ürünün minimum odaklanma uzaklığı : 3M
Zoom ölçüsü : 8X
Görüş alanı : 246M
Ebatlar : 30mm x 70mm Ağırlık : 450gram

iphone-telefoto-zoom-optik-lens

2 Comments

Yorum bırak

Your email address will not be published.