Bebek hamakları hayat kurtarır!

SHARE
, / 2829 3

Fikirdenk severlerden biri, hem de üçüz bebek annesi bir  takipçimiz “Bebek Hamakları” hakkında fikrimizi sordu. Kolları sıvadık , hem onun hem sizin için araştırdık.

Bana bebek hamağı denince ilk olarak “uyku” çağrışım yapıyor. Belki uykusuzluktan çok çekmiş bir anne olduğumdandır belki de hamağa yatar yatmaz kendim de uyku moduna geçtiğimden. Bir tatil esnasında oğlumu öğlen uykularına otelin hamaklarına yatırdığımda ve uykuya dalmasına 5 dakikanın yettiğini gördüğümde kafamda bir ışık yanmıştı zaten. Sallanarak uyumayı kim sevmez?

Pek çok firma annelerin uykusuzluktan muzdarip olduğunu görmüş ve ürün seçenekleri arasına bebek hamakları ve salıncaklarını da eklemiş. Ne iyi etmişler. Baksanıza bize sunulan imkanlara:

 

Hushamok Bebek Hamağı: 

Alüminyum ya da ahşap stand üzerine  askı usulü ile kurulan hamak yenidoğan bebekler için çok kullanışlı ve 1 yaşa kadar kullanılabiliyor.  %100 organik Türk pamuğundan üretilmiş ve ödüllü bu üründe, 6 aylıktan sonra özel minderi ve kemer sistemiyle bebeklerin oturabilmesine de fırsat verilmiş.

Organik pamuklu çarşafı makinede yıkanabiliyor. İstenirse seyahate götürülebilir, bahçede de kullanabilirsiniz. Sadece askı sistemi kullanılarak tavana da asılabilir.

 

 

 

 

 

 

Bliss Bebek Hamağı: Blisshamak.com 

Metal ayaklar üstüne çelik borudan imal edilmiş bu hamağın boydan boya 1.5 metre uzunluğu var. Bebeğin içinde yattığı bölüm ise 1 metre uzunluğunda, 50 cm genişliğinde.  İç kısmında kendi özel minderi ve değiştirilebilen yıkanabilen çarşafı var. Kumaşı % 100 pamuk ve bebek cildi için zararlı değil.  Seyahate giderken tamamen sökülüp  araç bagajına konabilir. 4 yaşına gelmiş, 15-18 kg civarındaki çocukların bile güvenle kullanabileceği bir ürün.
Fiyatı 160-180 TL

 

 

 

Pıtırcık Hamak: Babypup.com.tr

 

Tamamen katlanabilen portatif bebek hamağı, istenildiğinde sabitlenebiliyor. Annenin sallama mesafesi ayarlanabilir. Yatak kısmı pamuklu kumaştan ve istendiğinde yıkanabiliyor. Portatif olduğundan kolayca katlanıp seyahate götürülüyor. Bebeklerin güvenliği için emniyet kemeri de unutulmamış ve 20 kg’a kadar taşıma kapasitesi var.
Fiyatı 100-150 TL

 

 

 

Exor Baby Hamak: 

Kayın ağacından üretilmiş ayaklar, uçtan uca 160 cm uzunluğunda bir hamağı taşır. Yerden yüksekliği 56 cm, genişlik 47 cm. Kumaş kısmı % 100 pamuk gabardinden üretilmiş. Sökülebilir ve makinada yıkanabilir. Kumaşın üstüne istenirse ince ve yumuşak bir hamak yastığı konabilir. Portatif olduğundan sökülebilir ve ahşap ayaklarıyla beraber taşınabilir.
Fiyatı 100-140 TL

 

 

 

 

Yok bu ebatlar bize yetmez, daha büyük ve uzun bir model isterim derseniz çözümü Decathlon’dan geliyor: Decathlon.com.tr

Uzunluğu 380 cm, genişliği 135 cm. 100 kg’a kadar ağırlık taşıyor. Ev içinde bir duvardan öbür duvara gerebilirsiniz. Aslında doğa sporları ile ilgilenenler için dış mekanlara göre hazırlanmış ancak ev için de kullanımına bir engel yok. Kumaşı naylon, üstüne pamuklu bir kumaş kullanmak gerekebilir. Tamamen katlandığında 21X15 cm’lik minik bir el havlusu kadar yer kaplıyor ve ağırlığı da sadece 420 gram!
Fiyatı 70-80 TL

3 Comments

 • Ayse says:

  Dörtüncü Amazonas Koala Hamak değil mi??

 • erdem örnek says:

  Merhabalar;
  Bu hayat kurtarma olayını arkadaşımın çocuğunda yaşadık. Bir spor mağazasında alışveriş yaparken bebeği koltuğun üzerine koyduk ve kayak malzemeleri seçmeye başladık. Biz seçerken çocuk az kaldı aşağı düşüyordu. Hamak onu kurtardı desek yeridir. Düşmüş olsaydı ufacık can kim bilir ne olurdu.

 • Gamze Kaya says:

  Merhabalar..
  Bebek hamaklarında bebkeleri yana sallayarak uyutmaya teşvik etmiş olmuyor muyuz? Öne arkaya sallananlar daha mı sağlıklı acaba? Ben ilk bebeğimde ayakta sallamaya alıştırmıştım ikincisinde bu hatayı tekrar yapmak istemiyorum. Hamak almalı mıyım acaba?

Yorum bırak

Your email address will not be published.