Bonybebe.com’dan yeni doğan bebekler için harika ürünler

SHARE
, / 2709 0

Yenidoğan bebeğinin sağlığı, gelişiminin nasıl ilerleyeceği, beslenmesi, solunumu hep  bekleyişle geçen bir süreçtir anne babalar için. Kullanacakları ürünler, yenidoğan kıyafetleri, bebek bezi, bebek eşyaları da buna bağlı olarak değişir, çeşitlenir. Eğer tam da o anda hayat kurtarır dediğimiz cinsten bir ürün varsa elinizde hayat gerçekten kolaylaşır. Bebeğinin rahat ettiğini gören ve endişeleri azalan anne babalar için böyle ürünler olmazsa olmazdır.

Biz de size bu hafta, bu tarz bebek ürünleri imal eden Fransız RedCastle firmasının Türkiye distribütörlüğünü alan yeni bir markayı tanıtmak istiyoruz. Kendi kızında kullandığını bebek yatağının faydalarını gören anne girişimci Gül Çopuroğlu, bebek sahibi tüm ailelerle bu ürünleri paylaşmak için BonyBebe isimli markayı kurmuş. Fransa’da bir hastane ortamında doktorlar tarafından prematüre bebekler için geliştirilen Cocoonababy prematüre bebek yatağı, markanın dikkat çeken ilk ürünü .

 

 

Zaman geçtikçe bu özel ürünün diğer bebekler için de büyük faydaları olduğunu görmüşler ve 5 aylık oluncaya dek kullanılabilen Cocoonababy Bebek yatağını da geliştirmişler. Biz ürünlerini tek tek inceleme fırsatı bulduk. Kumaşları, dikişleri ve ürünlerin yapısı gerçekten başarılı.

CocoonaBaby Bebek yatağında yatan bebekler; aynı anne karnında olduğu gibi toparlanmış bir pozisyon alıyor. Omuz ve omurgası hafif kıvrılmış olarak yarı cenin pozisyonunda yatarken kendi yüzüne dokunabiliyor ve dış dünyaya daha huzurlu bir başlangıç yapıyor. Yatağın yukarıdan aşağıya hafif eğimli yapısı, reflü ve gastrik problemleri riskini azaltıyor. Bana göre önemli bir faydası da bebeklerin ilk aylarda düz zeminlerde yatmaları sonucu oluşabilecek yassı kafa sendromunun daha az görülmesi .

 

Ben bebeğimi ilk haftalarda sürekli bir sağa bir sola yan yatırarak bu etkiyi ortadan kaldırmak istedim. İnanın çok da kolay bir iş değil, ortalama birkaç saatte bir bu takibi yapmak gerekiyor. Anne karnı pozisyonundaki yatak, bu riski de azalttığı için çok hoşuma gitti.

 

Ayrıca bebek bu pozisyonda yatarken önüne doğru bakabiliyor ve başını sağdan sola kendi çevirebildiği için etrafını daha kolay takip edebiliyor. Doğumdan itibaren bebek yaklaşık 4-5 aylık oluncaya dek kullanmak mümkün. Öte yandan prematüre bebeklerin normal doğum farkını da hesaba katarsak onlarda daha uzun kullanım imkanı var. Cocoonababy yatağınızı ve bebeğinizi her gittiğiniz yere kolaylıkla taşıyabilirsiniz, hatta uçak/otobüs yolculuğunda bile büyük avantaj sağlayacağından eminim. İsterseniz yatağın yedek çarşaflarından alıp yıkayarak uzun süre kullanmak mümkün.

 

Annelerin ve bebeklerin hayatını kolaylaştıracak ürünlerden bir diğeri ise Cocobag Büstiyer Uyku Tulumu. Klasik uyku tulumlarının aksine, bebeği göğüs hizasından sarıyor ve alttan açılan fermuarı ile kolayca giyip çıkartılıyor. İnce ve kalın kumaştan 2 seçeneği ile bebeklerde 0-4 ay aralığında kullanıma uygun.

Günümüzde bebekleri uygun bir şekilde kundaklamanın önemini yeniden keşfetmeye başladık. Miracle Blanket Kundak , doğum sonrası annenin karnından çıkan ve sıkışıklık olmadığı için kendini boşlukta hisseden bebeklerdeki bu tedirginliği ortadan kaldırmak için tasarlanmış.Bebeğinizin uykudan sıçrayarak ve ağlayarak uyanmasını engellediği gibi , esneyebilen özel kumaşıyla bebeklerin karnına hafif bir baskı uygulayarak yediklerini daha rahat sindirmesine yardım ediyor. 14 haftalık olana dek kullanılabilen, % 100 pamuklu yumuşacık bir kumaşı var.

Tüm bu güzel ve fonksiyonel ürünlerin ülkemize gelmiş olması sevindirici bir gelişme. Özelikle prematüre bebek sahibi ailelerin bu ürünlerin değerini ve yorumlamasını daha iyi yapacağından şüphem yok. Eğer siz de BonyBebe’ye ulaşmak ve ürünlere sahip olmak isterseniz iletişim bilgileri

BonyBebe.com 

Facebook/BonyBebe

Twitter/BonyBebe

Yorum bırak

Your email address will not be published.