Çocuk Medyası yayında

SHARE
, / 1272 0
Çocuk Medyası yayında

Çocuklar için en doğru seçimleri, gelişimlerine destek olacak doğru kaynakları ve doğru rehberleri bulmaya gayret ediyoruz. Ebeveynler her geçen gün daha çok araştırıyor, bilgileniyor. Bir anne, pedagojik danışman, eğitim bilimci Aylin Çalışkan da bu amaçla yeni bir rehber kaynak yaratan uzmanlardan birisi ve yakın zamanda cocukmedyasi.com rehber sitesini yayına açtı.

Türkiye’ de artık ebeveynlerin çocuklar için hazırlanan yayın ve yapımları takip edeceği bir site var!

Cocukmedyasi.com, vizyona giren çizgi filmlerden, çocuk kitaplarına, uzman görüşlerinden miniklerin kritiklerine kadar, çocukları ilgilendiren yayın ve yapımları mercek altına alıyor. Aynı zamanda çocuk ve ebeveynlere medya okur yazarlığı kavramının altını çiziyor. Ebeveynlerin ve çocukların bilinçli televizyon izleme kültürü ve yaşa uygun yayın ve yapımları tercih etmeleri için rehberlik etmeyi amaçlayan cocukmedyasi.com yapımların perde arkasını, sektörel haberleri ve röportajlara yer vermeye devam edecek.

Daha önce çocuklar için üretilmiş yayınların toplu halde tek bir yerde bulunmamasının yarattığı eksikliği gideren kaynak portal; sık sık güncellenecek ve sık sık siteye bakıp yeni neler var diye takip etmenizi kolaylaştıracak içeriklerle karşımıza çıkıyor.

Psikolog, pedagog, psikiyatristlerin görüşlerine yer vermeyi hedeflemekte. Aynı zamanda oyuncu, yönetmen, yazar ve çizerlerle özel röportajlar yayınlamakta. Yayına 22 Aralık 2014′ te başlayan cocukmedyasi.com, ünlü karikatürist Selçuk Erdem’ le çocuk Mizah dergisi Süper Penguen üzerine bir röportajın yer aldığı özel içeriğiyle Türkiye’ ye ve dünyaya merhaba dedi. Yolu açık olsun!

cocukmedyasi.com aynı zamanda sosyal medyada

Facebook: Çocuk Medyası         Twitter: @cocukmedyasi           Instagram: @cocukmedyasi

Ayrıntılı bilgi için:   cocukmedyasi@gmail.com

Yorum bırak

Your email address will not be published.