Çocuklarımızı depreme karşı bilinçlendirelim – ahder.org

SHARE
, / 934 0

Bir yetişkin olarak AHDER ‘in sitesini ilk defa duyduğumu itiraf etmeliyim. Açılımı ; Afete Hazırlık ve Deprem Eğitimi Derneği ve hem yetişkinler hem de çocuklara yönelik afetlere hazırlık programları düzenliyorlar.

Ülkemiz sadece deprem kuşağında yer almakla kalmıyor, bilinçsiz ve çarpık yapılaşma, doğal kaynakların tahrip edildiği ve kentselleşmenin çıkar hesaplarına alet edildiği bir dönemde , her türlü afetin olumsuz etkilerine de hazırlıklı olma zorunluluğu yakamızı bırakmıyor. Bu süreçten en çok etkilenecek kesim ise muhtemel çocuklar. AHDER de bunlar göz önüne alındığında ; iklim değişikliği kaynaklı doğal afetlerin önüne geçebilmek açısından, sürdürülebilir yaşam konusuna büyük önem veriyor. Bu nedenle www.ahder.org ‘da artık sürdürülebilir yaşam ile ilgili bilinçlendirici ve ilgi çekici içeriklere de yer veriliyor ve çocukları bilinçlendirmek amacıyla, çevreye dair çocuk kitapları da yayınlanıyor.

Deprem düşüncesinden korkan, daha önce yurdumuzun çeşitli bölgelerinde deprem felaketini yaşamış aileler ve çocukları için güzel bir sayfaları var. AHDER/ Çocuk kategorisi Deprem Dede olarak bilinen Ahmet Mehmet Işıkkara’nın soru – cevap şeklinde yönlendirmelerini içeriyor. Çocukların ilgisini çekecek görseller ve çizimlerle , yaşlarına uygun bir anlatım dili yakalamayı hedefliyor.

Çocuklarımız ve biz ebeveynleri için bilimsel cevaplara ulaşabileceğimiz, doğru bilgilendirmeler içeren bir site, faydalanabileceğinize inanıyoruz.

AHDER’i ayrıca Facebook.com/Ahdertr ve Twitter.com/Ahdertr hesaplarından da günlük olarak takip edebilirsiniz.

Yorum bırak

Your email address will not be published.