Dyson ile Alerjiye karşı savaşıyoruz

SHARE
, / 1722 0

Editor'ün puanı

9
9

Alerjiye karşı hep beraber
İnsanların her gün 2 – 3 gram kadar deri pulu döktüğünü biliyor muydunuz? Ve bunlar da evimizdeki toz kenelerinin besinleridir. Bir fena oldunuz değil mi? O zaman buyrun Dyson Cinetic™ DC52 ve Dyson DC62 Digital Slim ile onlarla mücadeleye.

Son 5 yıl içinde yapılan araştırmalarda Türkiye’de hemen hemen her 4 çocuktan birinin alerjik hastalığa sahip olduğu ortaya çıkmış. Peki ne yapacağız? Tabi ki ilk olarak yaşadığımız ortamı buna göre korumakla işe başlamalıyız. Ev ortamındaki tozun içerisinde bakteriler, küf hücreleri, toprak ve deri parçacıkları, polen ve sigara dumanı gibi alerjenler bulunur. İnsanlar haftada 28 gram yani bir paket cips kadar deri döker ve evimizdeki halının sadece bir metrekaresinde 1000 kadar toz akarı (mite) yatak ve mobilya döşemelerinizde, hatta perdelerinizde yaşar. Bir insanın yatağı ortalama olarak 10 bin toz akarı barındırır. Çoğu zaman gözle görülemeyecek kadar küçük olan bu parçacıkların bir araya gelmesi alerjiye neden olur. Ancak mikroskop altında görülebilecek kadar küçük olan ev tozu akarları, alerjiye duyarlı kişilerde hapşırma, öksürme ve burun akıntısına sebep olurken, özellikle çocuklarda yaşamı tehlikeye atan astım krizlerini tetikleyebilir. Bu ihtiyaçtan yola çıkan, inovasyonu ve fonksiyonelliği temsil eden teknolojinin öncüsü elektrikli süpürge markası Dyson, 2 özel ürünü ile biz kadınların yardımcısı.

dyson-filtre

 

Elektrikli süpürgesiyle alışılagelmiş makinelerden farklı bir vizyonla üretilen Dyson Cinetic™ DC52 ile sadece alerjiye karşı korunmuyoruz aynı zamanda toz torbası ve filtre bakım derdi de ortadan kalkıyor. Ömür boyu emiş gücünü hiç kaybetmeyen Dyson Cinetic™ DC52, toza karşı alerjisi olan astım hastaları ve bizim gibi çocuklu ailelerin dostu. Tozu, kiri ve mikroskobik partikülleri dahi ayrıştıran DC52, diğer süpürgeler gibi filtrelere ve toz torbalarına gereksinim duymuyor. Daha temiz hava çıkışına sahip olan makine astım hastalarının ve çocuklu ailelerin için de oldukça ideal bir buluş.

10 yıla eş değer toz testi
Dyson mühendisleri DC52 ürününü gerçek ev ortamlarında ve mikrobiyoloji laboratuvarlarında araştırma yaparak 10 yıla eş değer ev tozu ile test ettiler. Diğer süpürgelerin bir hazne dolusu toz ile girdikleri emiş gücü ölçüm testine Dyson, 10 yıllık bu toz ile girdi. Dyson Cinetic™ DC52 bu testten, filtre bakımı ve emiş gücü kaybı olmadan başarıyla geçti.

 

dyson-slim

dyson

Dyson DC62 Digital Slim ise en sevdiklerimizden.

Sadece alerjiyi değil, dolaşan kabloları ve hantal süpürgeleri de unutturuyor bize. Son teknolojiyle tasarlanan ve kablolu süpürge kadar güçlü olan Dyson Digital Slim™ 20 dakika kesintisiz kullanım süresi ve sabit emiş gücü ile zemin, tavan ve ulaşılması zor yerlere yüksek manevra kabiliyeti ile kolaylıkla ulaşıyor.
Özellikle bu makine için geliştirilen V6 dijital motor, bataryadan daha fazla güç aldığı için cihazın emiş gücünü arttırıyor. Küçük ve güçlü motorunun ağırlık merkezi bileğe yakın konumlandırıldığından zeminden tavana kadar zorlanmadan ulaşabilme imkanı sağlıyor. Hafif olan alüminyum borusunu çıkarıp merdiven, koltuk döşemeleri, otomobil gibi küçük alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. En önemlisi de duvara monte edilen şarj yuvası sayesinde yer kaplamıyor.

Yorum bırak

Your email address will not be published.