Etkili Anne Baba Seminerleri devam ediyor

SHARE
, / 4793 21

Çok değerli bir eğitimin, ailelere çocuklarıyla olan ilişkilerini , çatışma ve problemleri çözmede destek olacak bir seminerin duyurusunu yapmak istiyoruz. Fikirdenk editörleri olarak bu seminere katıldık, kendi çocuklarımız için aldığımız notlardan faydalandığımızı, günlük olaylar üzerinde önemsiz diye dikkat etmediğimiz bazı iletişim biçimlerinin aslında neleri etkilediğini tespit ettik ve şimdi Fikirdenk anne babalarına da önermek istiyoruz.

 

PARENT EFFECTIVENESS TRAINING / “ETKİLİANNE-BABA EĞİTİMİ” NEDİR?

Bu program ödüllü psikolog ve üç kez Nobel Barış Ödülü Adayı olan Dr. Thomas Gordon tarafından oluşturulmuştur. Kendisi Gordon Uluslarası Eğitim’in kurucusu ve 1962 yılında bu programı başlatan kişidir. İletişim becerileri ve çatışma çözme yöntemlerini ebeveynlere, öğretmenlere, gençlere, şirket yöneticilerine ve çalışanlara öğretmede öncü biri olarak tanınır.

Etkili Anne-Baba Eğitim programı ebeveynler için pozitif disiplin yaklaşımlı ve beceri geliştirmeye yönelik ilk eğitim olarak bilinir. Dünyada 43 ülkede bir milyonun üzerinde ebeveyne bu eğitim verilmiştir.

Etkili Anne-Baba Eğitimi İçeriği Etkili Anne-Baba Eğitimi ebeveynlere çocuklarıyla “ilişkilerini” geliştirecek felsefeyi ve pozitif iletişim becerisini öğretmek amacıyla hazırlanmıştır. Gordon Enstitüsü diplomalı Türkiye’deki tek Psikolojik Danışman Eğitmeni Tansu Oskay’ın seminerlerinin  3. sünün tarihi 1 Aralık 2012 Cumartesi dir. BUMED’ de 9:30-12:30saatlerinde gerçekleşecek 3 saatlik Gordon Enstitüsü Etkili Anne-Baba Eğitimi seminerine kayıt hakkında bilgi aşağıdadır.

KİMLER KATILABİLİR?

Her anne-baba, dilerse beraber dilerse tek başınakatılabilir.  Eğitim okul öncesi, ilkokul, lise çağı fark etmeksizin her yaş çocuğun ebeveyninin ihtiyacına hitap eder.

Eğitimin Yeri: BUMED ( Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği) – Rumeli Hisarı / İstanbul

Ücret:  95 TL + KDV’dir.

( 20 Kasım’a kadar yapılan ödemelerde erken kayıt ücreti 80 TL+ KDV’dir. Anne-baba birlikte katılmak isterse KDV dahil 2 kişi 160 TL’dir.)     * KDV oranı % 18 olarak hesaplanır.

Rezervasyon ve ödeme için irtibat: PAPS tel 0212 265 25 85 ve info@papsparenting.com. Kesin kayıt ödeme sonrası yapılır ve sayı limiti nedeniyle kesin kayıt şarttır.

 

Eğitmen hakkında bilgiler : Psikolojik Danışman Tansu Oskay (Gordon Enstitüsü yetkili uzman eğitmeni)

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünü bitirdikten sonra 1997-2005 yıllarında Psikodrama eğitimini Zerka Moreno, David Kipper gibi Psikodramanın kurucu ve öncü  terapistlerinden alarak  Avrupa Psikodrama Federasyonu’ndan ( FEPTO) Psikodrama Terapisti ünvanını aldı. Kanada Virginia Satir Enstitüsü ve İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü (IFTI)’de Aile ve Evlilik terapileri eğitimi gördü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yürütülen Anne-Bebek Bağlanması ile ilgili akademik çalışmada görev aldı. 1999 yılında Marmara Depremi sonrasında, konusunda lider İsrail ve Amerika’lı terapist gruplarıyla deprem bölgesinde Travma Sonrası Stres Bozukluğu Destek çalışmalarını yürüttü. Okullarda ( Ayazağa Işık Okulları, Hisar Eğitim Vakfı,Terakki Vakfı Okulları ) ve farklı danışmanlık merkezlerinde Psikolojik Danışmanlık yaptı. Kurumsal Eğitim Uzmanı olarak birçok kuruma iş hayatında ekip verimliliğini arttırıcı Sistem ve Takım Eğitimleri verdi.

Psikodrama, Pozitif Psikoloji yaklaşımıyla Ebeveynlik, Sistemik ve İlişki Odaklı Aile Koçluğu, Gestalt, Aile Ağacı, Çocuk Psikodraması, Transaksiyonel Analiz, WISC-R testi, Hiperaktivite, Dikkat Eksikliği, Öğrenme Bozuklukları, Oyun Terapisi, Hamilelik Dönemi Danışmanlığı, Bebek Dili-Çocuk Dil Gelişimi, Ergenlikte Pozitif Disiplin, Öğrenci Koçluğu danışmanlık verdiği ve uygulamalı seanslarınıyürüttüğü alanlardır.

2010 yılında kurduğu “PAPS Parenting” Ebeveyn Okulunda çocuk-ergen-yetişkinlere bireysel danışmanlık, ebeveyn koçluğu, aile danışmanlığı yapmakta, aile ve çocuk konusunda seminer ve workshoplar düzenlemektedir. Parenting Counseling (Ebeveynlere Danışmanlık) konularında Hürriyet Aile uzmanlar ve Habertürk HT Hayat Aile Müdürü köşesinde, ayrıca yazı kurulu üyeliğini yürüttüğü Boğaziçi Üniversitesi Dergisi’nde yazılar yazmakta, uzmanlık alanı olan“Pozitif Ebeveynlik” konusunda Anne-Babalara ve kurumlara konuşmalar yapmaktadır. STET Dernek Eğitim Koordinatörü olarak Sınır Tanımayan Ebeveynler gönüllüsüdür. Gordon Training International ve The Happiest Baby Education Association Türkiye uzman eğitmenidir. International Positive Psychology Association ve Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

 

————————

Fikirdenk takipçilerine bir de süprizimiz var. Bu yazının altına  23 Kasım 2012 tarihine dek ,  adı soyadı ve e-posta adresi ile yorum bırakan takipçilerimizden birisi ücretsiz olarak bu seminere katılma hakkı kazanacak. Seçilecek kişinin bu yazının altına yorum bırakması çok önemli, sonuçları 23 Kasım Cuma akşamı açıklayacağız.

Bol şans !

21 Comments

Yorum bırak

Your email address will not be published.