Evde kum ve su havuzu imkanı

SHARE
, / 1948 0

Yaz gelince sizi bilmem ama beni bir rahatlık alıyor. Biliyorum ki deniz kıyısında kum ve suyla, kova kürekle saatlerce oyalayabileceğim, dahası eşlik edip çocuğumla beraber oynayabileceğim bir kozum var. Plastik tırmıklar, kürekler, kovalar, süzgeç ve elek acil durum çantasında demirbaşlar  adeta. Yaz bitip de bu eğlencelere ara vermek, bir sonraki yazı beklemek küçük bir çocuk için yeterli bir açıklama olmuyor çoğu zaman.

Belki kumdan şatolar yapmak, su kanalları açmak oyalayıcı ve yaratıcı olduğu için, belki de yılın büyük bölümünde bu aktiviteleri gerçekleştiremeyip yazı bekledikleri için çok eğlencelidir, kim bilir. Eğer yılda birkaç ay yerine, uzun süre aynı keyfi yaşasınlar istersek bu ürünler tam bize göre.

 

2 ana parçadan oluşan bu oyun havuzu için plajdan alacağınız doğal kumları içine doldurmanız yeterli. 2 yaş üstü çocuklar için ayakta durarak oynayabilecekleri bu oyun masası 4 ayaklı yapısıyla dengeli ve geniş bir oyun alanı yaratıyor. Bahçenize ya da balkonunuza kurabilir, grup oyunu imkanı ile çocuğunuza ve arkadaşlarına değişik bir alternatif sunabilirsiniz. Plajda uzun süre oynadıklarında kıyafetlerinin kumla dolması gibi bir durum da burda söz konusu değil. Ayrıca kum havuzu olarak kullanılmadığı zaman kapağını kapatarak bir araba yarış pistine çevirebilirsiniz.

Kumla oynamak yerine suyu tercih edenler için de bir seçenek var. Küçük şelalesi, yüzen minik botu, su değirmeni ve kovasıyla saatlerce ilgi çekecek bir ortam hazırlayacağınız su havuzu masası da burda:

 

Benim bu oyuncaklarda en faydalı bulduğum kısımlar, ayakta dolaşarak kendi boyu hizasında oyun oynamayı seven çocuklar için uygun olmaları  ve arkadaşlarıyla beraber oyun kurabilme şansı vermesi. Bu oyuncaklarla ilgileniyorsanız Türkiye’de satışını yapan firmalardan birinin adresi burada:

Caka Toys.com

 

Yorum bırak

Your email address will not be published.