JOKER BABY Dev Mağazaları

SHARE
, / 1883 0

Joker Baby İstanbul ve Türkiye’de dev mağaza konseptiyle yeni yerler açıyor. Geçen hafta Joker Baby Altunizade mağazasının açıldı.

Neden “dev mağaza” ?

“Çünkü içeride bir ailenin ihtiyaç duyabileceği her şeyi sunmak, ürünleri deneyimleyip alışverişlerini rahatlıkla yapmaları için gereken imkanı ve konforu sunmak istedik, bu da büyük alanları zorunlu kılıyor.” dediler. Avrupa yakasında bir de Galleria’da varmış aynı konseptteki mağaza.

Altunizade mağazasında en sevdiğimiz özelliklerin başında otopark girişinin ana cadde üstünden, geniş ve hafta içi rahatlıkla yer bulunabilir olması var. Kapalı garajdan mağaza içine asansör çıkışı da iyi bir özellik. Bebek pusetiyle ya da ana kucağıyla gelen aileler için avantaj.

Mağaza iki katlı ve gerçekten çok geniş. Üst katta elektrikli bakım aletleri, tekstil, oyuncak, hijyen, beslenme, emzirme gibi kategoriler var. Mağazaların ürün yerleştirme konusu asla rastgele olamaz, hep bir strateji sonucu tasarlanır. Kasa önlerinde kullanılan ürünler, ihtiyaca göre ya da çantaya at kullan özelliği dikkate alınarak konulan ürünlerdir. Bu katta bir de Stokke’nin kendine ait köşesi var. İlk defa “mağaza içinde mağaza” kavramıyla Joker Baby Altunizade’de yer almışlar. Sadece Stokke ürünlerinin tümünü görmek için bile ziyaret edilebilir.

Alt katta çok yaratıcı bir fikir hayata geçmiş. Ebeveynlerin bütçesinde en çok yer tutan alışveriş grupları olan oto koltuğu ve bebek arabasını buradan almak için fırsat sunuyor. Dümdüz yollarda araba kullanmak gibi, puset kullanmak da kolay sayılır. Arnavut kaldırımı, engebeli, bombeli arazide o puset nasıl gider almadan önce fikriniz var mıydı? Mağazaların düz tabanlarında denediğiniz ve bayıldığınız puseti Arnavut kaldırımda çok hantal, ağır ve kontrol edilemez bulduysanız iş işten geçmiş ve binlerce Türk Lirası’nı ödemişsinizdir. İadesi de mümkün olmaz. Joker Baby bu dezavantajı ortadan kaldırmış. Bir platform tasarlamışlar ve yer örneklerinden oluşan parkuru puset deneme alanı olarak sunmuşlar.

Yorum bırak

Your email address will not be published.