Kiddy ürünleri artık Türkiye’de

SHARE
, / 2147 1

Bu hafta sizinle tanıştırmak istediğimiz marka Kiddy .  Aslen bir Alman markası olan çocuk seyahat güvenliği konusundaki ödülleri  ve Türkiye’de satılan  ürünlerinde Alman sırt sağlığı organizasyonu AGR sertifikasına sahip oluşuyla, anne babalar için değerli bir tavsiye olduğuna inanıyoruz.

1976 yılında Almanya’da kurulan, 2013 Eylül ayından beri de Türkiye’de yer alan Kiddy markası 4 ana ürün gamına sahip. Oto koltuğu- bebek arabası- ana kucağı ve bu ürünleri tamamlayıcı aksesuarlar.

Tek tek ana kategorileri inceledik ;

1-      Ana Kucakları : Doğumdan itibaren yaklaşık 15 aya kadar kullanılabiliyor, bebek arabalarının üstüne takılabiliyor. Kolay temizlenebilen ve nefes aldıran kumaşıyla hem annelere hem bebeklere kolaylık sağlıyor. Dilerseniz kılıfını 30 derece ısıda çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz.

evolution-pro-anakucagi

Türkiye’de lansmanı yapılan Evolution Pro ana kucağı  tek hareketle  ana kucağı pozisyonundan uyku pozisyona geçebiliyor ve böylelikle evde, araçta, ya da dış mekanda hareket halinde anne babaya da kullanım kolaylığı sunuyor.

 

2-      Bebek Arabaları : Ana kucakları ile doğumdan itibaren kullanılabiliyor, dikkat çeken tasarımları var. Kolay sürüş ve katlanma mekanizmaları , farklı pozisyonlara ayarlanabilen sırt destek üniteleri, çift yönlü kullanıma uygun oturma üniteleri, geniş sepet ve tenteleri, çıkarılabilen ön barları, ön barda gizli bulunan bacak örtüsü, ve ekstra özellikleri var. Bebek arabasında da oto koltuğu ve ana kucağındaki gibi terletmeyen kumaş kullanılmış. Bebek arabalarının kullanım süresi de 4 yaşa kadar.

 

Bearb-puset

3-      Oto Koltukları : Yapımlarında kullanılan dayanıklı darbe emici malzemeler; ideal boyutlarda tasarlanmış  baş,  boyun ve yan koruma üniteleri sayesinde çocukların görüş alanlarını sınırlamadan koruma sağlıyor.  Grup 1(9-18kg) ve Grup 1,2,3(9-36kg)  diye tabir edilen kategoride kullanılan güvenlik yastığı vücudun üst kısmında daha geniş açılı bir salınım yaratıp özellikle olası bir önden çarpışma anında ciddi baş ve boyun yaralanmaları ile baş ve diz çarpışmalarının engellenmesini sağlıyor. Oto koltuklarında ISOFIX ile araca sabitleme özelliği de var. Doğumdan itibaren 12 yaşa kadar kullanılabiliyor, bebek arabalarının üstüne takılabiliyor. Tıpkı ana kucağı gibi kumaş ve temizleme özellikleri sunuyor. Ön, arka ve yandan çarpmalara karşı optimum boyutlarda tasarlanmış dayanıklı darbe emici malzeme ile  hem  güvenlik hedefleniyor  hem de  konfor ve kullanım kolaylığını arttırıcı özelliklerle destekleniyor. Diğer bir önemli özelliği ise  baş, omuz ve bacak destek ünitelerinin tek el ile ayarlanabiliyor  olması ve bu sayede yaşı büyüyen çocuklarla beraber değişen ayar imkanı sunması. Uzatılabilen bacak destek ünitesi oto koltuklarında şu an sadece kiddy tarafından sunulan bir özellik. Grup 1 oto koltuğu kategorilerinde Almanya çarpışma testlerindeki skorlar da oldukça yüksek. Bu oto koltuğu 2013 yılında ADAC, Stiftungwarentest  gibi bağımsız test kuruluşlarınca güvenlik, kullanım kolaylığı ve konfor kategorilerinde en iyi oto koltuğu seçilmiş.

kiddy-oduller

Burada minik bir ekleme de yapmak  istiyoruz :  9-18 kg ve 9-36 kg oto koltuklarının ön yüzünde  güvenlik yastığı bulunuyor ve bazı çocuklar en başından bu sisteme alışırken bazıları ise hiç memnun kalmayabiliyor. Eğer güvenlik yastığında sorun yaşarsanız ; üstüne asılabilen minik oyuncaklar,  ya da kumaş kitaplarla ilgisini çekebilirsiniz.  Gerçek şu ki çocuklar genel olarak oto koltuğunda oturmaya itiraz edebiliyor, fakat telafisi kolay olmayabilecek durumlarla karşılaşmamak için çocukların mutlaka yaş ve kg gruplarına uygun oto koltuklarında seyahat etmelerini tavsiye ediyoruz.

 

Bild 40461

4-      Yardımcı Aksesuarlar : Ana kucakları, oto koltukları ve bebek arabaları için konforu arttıracak destek ürünler var. Farklı tasarımı ve çok fonksiyonlu kullanım alanı ile ana kucağı yağmurluğu ve şık tasarımı ve kullanım pratikliği ile puset tulumunu çok sevdik. Kiddy markası ile kullanılabilen bu aksesuarlar diğer markaların ürünleri ile de uyumlu.

Bild 38901

 

 

Markanın Avantajları : 

– Yasal olarak 2 yıl garanti sunulan ürünlerde Kiddy bu süreyi 3 yıla çıkarmış.

– 2013 Haziran ayında Almanya’da yerleşik ADAC, Stiftungwarentest, TCS, ÖAMTC tarafından yapılan testlerde Phoenixfix pro 2 oto koltuğu (  9-18 kg)  kategorisinde test tarihinde alınan en yüksek skorla “güvenlik ve kullanım kolaylığı kategorilerinde en iyi oto koltuğu” seçilmiş.  Oto koltuğu güvenlik denilince ilk akla gelen üründür, bebeklerin ve çocukların  yaşamını böylesine ilk adımdan etkileyen ürünlerin ikinci el alınmasını ya da kullanılmış bir oto koltuğunun güvenliğini kimsenin garanti edebileceğine inanmıyoruz o yüzden güvenli, test sonuçları yüksek ürünleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

– Fiyatlar Kiddy’nin Almanya satış rakamları ile hemen hemen aynı seviyelerde tutulmaya çalışıyor, markanın burada yerleşik olmasının da etkisi var elbette.

– Kiddy; markanın ait olduğu Almanya dahil olmak üzere 5 kıtada 50’nin üzerinde ülkede satışa sunuluyor. Ürünlere ulaşmak isteyenler  Kiddy Türkiye  web sitesi  ve özellikle Facebook sayfasına bakabilir, yorumları ve detayları takip edebilir.  Alışveriş yapmak isteyenler de cadde mağazaları, zincir mağazalar ve markanın ürünlerini satan online ticaret sitelerinden faydalanabilir.

Parekende almak isterseniz ; satış noktalarının listesi burada : TIK TIK

Şu an Butikbebe, Morhipo , Hepsiburada gibi sitelerde özel fiyatlarla satılıyor, bu sitelerde alışveriş deneyimini de test etmiştik daha önce, güvenle göz atabilirsiniz. Ürün online da satılsa içine mutlaka garanti belgesi ekleniyor. Dolayısıyla kullanıcı hataları dışındaki tüm hataları Kiddy karşılıyor. Ürünle ilgili tüm şikayet ve öneriler için kullanıcılar  www.facebook.com/KiddyTR veya musterihizmetleri@kiddy.de adresinden iletişime geçebilirler

Kiddy

 

Kiddy Türkiye hesaplarına ulaşmak isterseniz :

Web sitesi : www.kiddy.de/tr

Facebook.com/KiddyTR 

Twitter.com/KiddyTurkiye

Instagram.com/Kiddytr

 

One Comment

Yorum bırak

Your email address will not be published.