Küçük kaşiflerin ilk aracı: Yürüteçler

SHARE
, / 2541 0

Yürüteçlerin bir avantaj mı, yoksa dezavantaj mı olduğundan ve uzman görüşünden şurada bahsetmiştik. Eğer seçiminizi yaptıysanız ve tercihiniz yürüteçten yanaysa o halde modellere ve markalara da bir göz atalım isterseniz:

Crystal Baby Spider 

Birbirinden farklı renk seçenekleri olan, üst tablasında oyuncak ve müzikli eğlence imkanı veren, bebeklerin ayaklarını da yeterli genişlikte hareket ettirebilecekleri eğlenceli bir seçenek. Arka tekerlekleri sabitlenebiliyor, bebeğinizin boyuna göre yükseklik ayarı yapılabiliyor ve büyüdükçe kullanım imkanı da devam ediyor. Katlanabilmesi ve gerekmediğinde bir dolap kenarına konabilmesi yer açısından da avantaj sağlıyor. 8 adet tekerlek denge ve güvenliğe destek veriyor. Fiyat olarak pek çok markadan daha ekonomik. Plastik yapısı daha kuvvetli ve dayanıklı olsa hem fiyat hem kullanım açısından daha avantajlı olabilir.
Fiyatı: 50-60 TL

Mamalove Yürüteç & Hoppala

Müzikli bir oyuncak eğlenme tablasına, araba şeklinde bir görüntüye, direksiyon ve kornaya sahip mini bir araba şeklindedir. Aynı zamanda hem yürüteç, hem zıplayan hoppala ve içine yerleştirilen bebekle bir oyun parkı işlevi görebilmesi mümkün. Bu sayede farklı fonksiyonlarından dolayı daha uzun süre kullanılabilir. 6 aylıktan itibaren kullanıma uygun. Bebeğin içine oturduğu koltuk arka kısmından katlanarak açıldığında daha geniş bir alan imkanı veriyor, üstelik kilo alan bebeklerin içine sığmama derdini de ortadan kaldırıyor. Ön tekerlekleri yere değdiğinde güvenlik mekanizması devreye giriyor, fren özelliği çalışıyor ve bebeğin hızlı giderse çarpmasına ya da düşmesine engel oluyor. Fiyat olarak bu fonksiyonları içerdiği için rakiplerinden biraz daha fazla bedelle satılıyor.
Fiyatı 170-200 TL

Chicco Band 

Kolayca katlanıyor ve saklanabiliyor, bebek boyuna, gövde yüksekliğine göre boyu ayarlanabiliyor. Ön panelinde direksiyon ve kumanda, müzikli  eğlence imkanı var. Bu bölüm yürüteçten çıkartılarak pusetlerin ön tarafına da eğlence amaçlı takılabilir. Bebeğin koltuğunun oturduğu yerin kumaşı desenli, yumuşak ve rahat. Yürüteçin tekerlekleri dengeli ve güvenli. Fiyat olarak yüksek sayılabilecek bir bedelde, 200-220 TL satılıyor ancak markanın % 50’e yakın  indirim kampanyasında şu an daha avantajlı.

Verdino

Çok geniş bir eğlence tablası var. Bebeklerin boy ve kilo gelişimine göre 3 farklı boy ayarı ile kullanılıyor, katlanabiliyor, darbelere ve çarpmalara karşı ergonomik ve yuvarlak hatlar olacak şekilde üretilmiş. Fiyatı markanın modellerinde değişiyor.
Fiyatı 40 -180 TL

Bright Stars

Bebeği eğlendirmek için hazırlanmış aktivite ürünleri pek çok yürütecin aksine dikey duruyor. Bu da bebeğin yürüme esnasında bu oyuncaklara da tutunabilmesini sağlıyor. Ayrıca eğer istenirse tabla üstündeki halkalara yeni oyuncaklar eklenebiliyor. Koltuk kılıfı rahat ve kolayca çıkarılıp yıkanabiliyor. Bebeğin boyu ve kilosuna göre 3 farklı ayar imkanı ile kullanılmadığı zaman katlanabilme özelliği var.
Fiyatı 140-170 TL

 

Eğer hala içinize tam sinmediyse, yürüteç yerine bir alternatifiniz daha var: İlk adım arabaları!

Bir de bunlara göz atın:

 

Tomy İlk Bisikletim

Ön tutma kolu sayesinde emekleme ve ayağa kalkmak için bebeğe yardım ediyor. Kolayca kırılmıyor, renkli ve dikkat çekici şekilleri ile bir oyuncak gibi de kullanılabiliyor. Yürüteç fonksiyonunda ön yüzde bulunan; salyangoz, kelebek, uğur böceği ve tırtıl şeklindeki objelerin her birinde minik hareket fonksiyonları var. Bu tabla istenirse çıkartılabilir, arabada seyahat esnasında bebeğinizin elinde tutacağı bir eğlenceli oyuncak olarak da tercih edilebilir. Son olarak 3 tekerlekli bisiklet fonksiyonu da var, bebekler bunu ayaklarıyla ittirerek sürebilir, isterse oyuncaklarını içine koyabileceği bir römork seçeneği de var.
Fiyatı 150-180 TL

Playskool İlk Arabam

Hem ayakta tutanarak ilerleyebileceği, hem de üstüne oturarak bir küçük araba gibi kullanabileceği şekilde tasarlanmış. Renkleri canlı ve ilgi çekici, bebeğin yorulduğunda üstüne oturma imkanı vermesi gerçekten iyi bir seçim. ancak ayakta giderken biraz hızlı gidiyor, eğer bebeğiniz 1 yaşından önce kullanacaksa tehlikeli olabilir. Devrilmiyor, kolayca katlanıyor, ön yüzünde minik oyuncakları içine koyabileceği bir de kapaklı haznesi var. Fiyat olarak uygun bir seçenek.
Fiyatı 70-90 TL

Chicco İlk Adımlar

Sadece ayakta kullanım imkanı var. Üstündeki rengarenk , ışıklı, sesli ve canlı oyuncaklarla sanki daha çok yürüteç yerine oturularak oynanacak aktivite oyuncağı izlenimi veriyor. Bebek ayakta dururken tutunması için tasarlanan kolu geniş ve sağlam.
Fiyatı 120-130 TL

 

Yorum bırak

Your email address will not be published.