Mirgün Cabas’ın sesinden KÜÇÜK PRENS Seslenen Kitap’ta

SHARE
, / 1572 0

Kucuk+Prens

Hepimizin çok sevdiği, Antoine de Saint-Exupéry’nin 72 yıl önce yayımladığı Küçük Prens, Can Yayınları ve Seslenen Kitap işbirliğiyle Mirgün Cabas’ın sesiyle satışta.

Cemal Süreya ile Tomris Uyar’ın çevirdiği ve Can Yayınları’nın ilk olarak 1981 yılında yayımladığı Küçük Prens, yeniden okurlarıyla buluştu. Can Yayınları ve Seslenen Kitap işbirliği sonucu aynı zamanda sesli kitap olarak da Seslenen Kitap’ta satışa sunulan Küçük Prens’i Mirgün Cabas seslendirdi. Dünyanın en eğlenceli ve en hüzünlü, en saf ve en muzip romanının Küçük Prens olduğunu belirten Mirgün Cabas, gerçekleştirdiği seslendirme ile ilgili sözlerine şöyle devam etti; ‘Hele evcilleştirme ile ilgili bir diyalog vardır, oku oku ağla. Evde çocuklara sürekli masallar okuyan bir baba olarak başladım bu romanı seslendirmeye ama okumam bittiğinde, elinden oyuncağı alınmış çocuk gibi bozuldum doğrusu. Küçük Prens’in sesli halini büyükler mi dinler, yoksa çocuklar mı dinler artık bilemem. Ama ben kendim için okudum. Zaten “Küçük Prens’i seslendirdim” diyemem bu okuma için, Küçük Prens’le ödüllendirildim” diyebilirim ancak.’

Mirgun+Cabas+in+Seslendirdigi+Kucuk+Prens+Seslenen+Kitap+ta+-+1
Yayımlandığı ilk günden bu yana hız kesmeden yeni okur kitleleri edinmeyi sürdüren Küçük Prens, sahip olduğu büyülü olay örgüsü ve baş döndürücü felsefi derinlikle, çocuklar kadar yetişkinlerde de “yeniden” okuma arzusu uyandırıyor. Kutsal kitaplardan sonra en çok dile çevrilmiş ve en çok satılan kitaplardan olan eser, pek çok kez sinemaya, operaya, tiyatro ve radyo oyunlarına uyarlandı.

Yorum bırak

Your email address will not be published.