Mutfak Sanatları Akademisi’nden Jamie Oliver sertifikalı yemek kursu

SHARE
, / 903 0

MSA, JAMIE OLIVER’IN EĞİTİM PROGRAMINI TÜRKİYE’DEKİ GENÇLERLE BULUŞTURUYOR 

Türkiye’nin ilk ve tek uluslararası diplomalı profesyonel aşçılık okulu Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), dünyaca ünlü aşçı Jamie Oliver tarafından 14-17 yaş grubuna yönelik olarak başlatılan ‘Jamie Oliver Home Cooking Skills’ isimli temel yemek ve mutfak eğitimini, İngiltere’nin ardından ilk kez Türkiye’deki gençlere sunuyor. 

msa-jamie-oliver

İngiltere’den sonra dünyada ilk defa Türkiye’de MSA tarafından gerçekleştirilecek Jamie Oliver Home Cooking Skills programı 14-17 yaş grubuna yönelik olarak düzenliyor ve 10 günde toplam 40 saatlik eğitimden oluşuyor. Program bitiminde ise öğrenciler MSA’nın eğitim restoranı Okulun Mutfağı’nda ebeveynleri için yemek pişirecek ve anne-babalarına 10 günlük eğitim boyunca öğrendikleri yemeklerden oluşan bir menüyü hazırlayıp sunacaklar. Eğitim programında, ‘temel yemek bilgisi’, ‘malzemeler, etiket okuma, hazırlama’, ‘doğru alışveriş, mevsimsel ürün, alışveriş sepeti planlama’, ‘gıdaların güvenliği, korunması ve hijyen kuralları’, ‘mutfak ekipmanlarını tanıma, kullanım bilgisi ve temizliği’, ‘buzdolabı ve kilerde her zaman olması gerekenler’, ‘sağlıklı, kolay ve ekonomik yemek tarifleri’ ve sebzeler, çorbalar, salatalar, et pişirme, makarnalar, tavuk ve balıklar, kahvaltı, tatlılar gibi mutfakta gençlere sürdürülebilir beceriler sağlayan konular işleniyor.

Jamie Oliver tarafından 2005 yılında başlatılan program, İngiltere’deki ilk ve orta dereceli okulların ders müfredatında yer alıyor. Uluslararası eğitim akreditasyon kurumu Edexcel/Pearson ve BTEC onaylı ‘Jamie Oliver Home Cooking Skills’ sertifikalı eğitim programı, İngiltere dışında sadece Türkiye’de ve MSA aracılığıyla gençlere sunuluyor. MSA, gençlere ‘sağlıklı malzeme ve yemek bilgisi ile kendi kendine sağlıklı, ekonomik yemek pişirebilme becerisini’ kazandırmak için bu eğitim programının Türkiye’deki öncülüğünü üstlendi. Programı başarıyla tamamlayan gençler, MSA katılım sertifikası ile İngiltere’den gelecek olan uluslararası Jamie Oliver Home Cooking Skills sertifikası ile alacaklar.

jamie-oliver

Program MSA’da, 27 Ocak-8 Şubat 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek ve ücreti 2.250 TL.

Katılım için www.biletix.com

Yorum bırak

Your email address will not be published.