Şehrin Çocuk Hali’ni merak edenler

SHARE
, / 1132 1

Yepyeni bir site açıldı! sehrincocukhali.com

Büyük ve nüfusu en kalabalık illerimizden biri olan İstanbul’u; çocuklu hayata göre yaşamak için tasarlandı. Gezilecek mekanlar, çocukla etkinlikler, restaurantlar, alışveriş mekanları, parklar, bahçeler, sanat etkinlikleri için artık günlük bilgi girilen bu kaynak; ailelerin başvuracağı referans noktalarından biri olacak. Kendisi de bir anne olan ve  çocukla seyahat notlarını kişisel blogunda paylaşması ile dikkat çeken bir blogger ; Seyahatperest.com’un yazarı Özge Lokmanhekim ‘in girişimi.

 

sehrincocukhali

 

Özge Anne ile birlikte çalışan ve siteye içerik sağlayan ekibin çoğunluğu da anne /babalardan oluşuyor, bu siteyi neden kurdular diye merak ettik; kendi kalemlerinden cevabı bulduk :

“Tanıdığımız bütün harika pastacıları, zıpır particileri, yaratıcı atölyeleri, doğal kumaştan ve çok renkli giysiler satan mağazaları, her aradığınızı bulabileceğiniz oyuncakçıları, sık sık uğradığımız kitapçıları, ekolojik ürünler satan dükkanları, çocukların doya doya koşup oynayabileceği parkları, bahçeleri, en lezzetli pizzacıları ve şahane dondurmacıları, ufaklıkları ve hatta sizi bile hayrete düşürecek müzeleri, vizyona yeni giren filmleri, harika çocuk tiyatrolarını ve mutluluğa dair daha onlarca şeyi tek bir yerde sizlere sunma kararı aldık, bir hayalin peşine takıldık.

Çocuklarımızla İstanbul’un keyfini çıkaralım ve şehri birlikte keşfedelim diye şehrin en çocuksu halini sunan bir site tasarladık. Üstelik size hayatı kolaylaştırmak için bir de etkinlik takvimi hazırladık. Gün gün, saat saat çocuklar için nerede ne var hepsini bir araya topladık. Anne babalara, şehirde çocukla yapabilecekleri her şeyi bir arada sunan bir rehber olmayı arzu ediyoruz.”

 

Sehrin Çocuk Hali’nde neler var ?

* Aktiviteler : Şehir içinde atölyeler, sanat etkinlikleri, sahne sanatları , gösteriler, müzeler, kurslar vb. faaliyetleri içeren etkinlik takvimi

* Yeme / İçme: Çocukla gidip rahat edilecek restauranlar, kafeler ve menüleri hakkında genel yorumlar

* Alışveriş : Oyuncakçılar, kırtasiyeler, kitapçılar, ekolojik ürünler, organik pazarlar, ayakkabı ve kıyafet vb. giyim markaları

* Doğumgünü partisi : Mekan önerileri, butik pastacılar, fotoğrafçılar için öneriler

* Çocukla Seyahat : Bir annenin kaleminden seyahatin en keyifli ipuçları, kişisel deneyimler ve öneriler

 

Bizim için bu girişimin en sevdiğimiz yanı elbette ki kişisel deneyimlere ve gerçek kullanıcı yorumlarına dayanıyor olması. Gün geçtikçe içeriği zenginleşecek bu web sitesi, ” Çocukla bir şehirde neler yapabiliriz?” diyenlere hayırlı uğurlu olsun!

 

 

 

One Comment

Yorum bırak

Your email address will not be published.