Sokak hayvanlarından kimsesiz çocuklara

SHARE
, / 1281 0

Sokak Hayvanları İçin Tasarlanan Ürünleri Kimsesiz Çocuklara Hediye Eden Yardım Projesi

Kışın tam ortasındayız. Hava buz. Aklımız dışarıda yaşamak zorunda olan canlılarda. İnsanlar, kediler, köpekler… Onlara yardım etmek hem iyi hissettirecek hem de yaşama tutunmalarını sağlayacak. Hayvanların durumu biraz daha zor. Gerçekten de yardımımıza ihtiyaçları var bu kar soğuğunda. Sıcak bir yuva, biraz mama ve taze su ile hayatta kalabilmeleri mümkün sadece. Kapımızın önüne yemek, mümkünse sıcak kalabilmeleri sağlamak için küçük de olsa bir yuva koymak insalık borcumuz.

sokakhayvanlari

 

Bu ara çok daha fazlasını yapan müthiş insanlar varmış: Burçak Beşlioğlu, Barınak Gönüllüleri ve Hayvanlara Yaşam Hakkı Derneği (BGD) ile birlikte bir yılı aşkın bir süredir geliri tamamen sokak hayvanlarına bağışlanan tasarımlar yapıp satılmasını sağlıyor. Projedeki tüm tasarımların bir kısmı ünlü ve ödüllü tasarımcıların elinden çıkıyor üstelik.

Burçak Beşlioğlu, bu yıl projeye bir değer daha katmayı hedefleyip etki alanını genişletmiş. Satın alınan tasarımların geliri sokak hayvanlarına, kendisi de hediye olarak kimsesiz çocuklara ulaştırılıyor. Böylece sokak hayvanlarının tedavi ve besin gibi hayati ihtiyaçlarını gideriliyorken kimsesiz çocukların da yüzünde bir gülümseme oluyor. Bunun hissettirdiği mutluluğu ise ancak yardım eden bilir.

Tasarımları satın almak için de BGD veya Burçak Beşlioğlu ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum bırak

Your email address will not be published.