Tefal Freemove ile kablosuz ütü keyfi

SHARE
, / 13415 60

Araştırmalara göre kadınlar en sevmedikleri ev işini “ütü” diye cevaplamışlar. Buna rağmen en fazla vakit ayrılan ev işlerinin zirvesinde de ütü yapmak varmış. Vazgeçilmez bir durum anlayacağınız.

Öte yandan hepimiz biliyoruz ki hem ev işiyle boğuşup hem de anneyseniz, vaktinizi daha pratik ve etkili kullanmak zorundasınız demektir. Tefal’in yeni çıkardığı Freemove kablosuz ütü de tam bu amaca yönelik bir ürün. Fikirdenk editörleri olarak biz iki anne hem birlikte ütü yaptık, hem de Freemove’ın özeliklerini inceledik. Geriye bu yazıyı hazırlamak ve sizinle paylaşmak kaldı.

Tefal Freemove Buharlı ütü 2400 W güce sahip ilk ve tek kablosuz ütü.

Dakikada 35 gram sürekli, 170 gr da şok buhar kapasitesine sahip. Orta ağırlıkta bir ütü ve çok ergonomik. “Ütüye hakim olmak” diye bir terim vardır hani, elinizden fırlayıp giden, kumaş üstünde yeterli gücü olmayan ütüden hayır gelmez, kırışıklıklar düzelmez. Freemove güçlü yapısıyla kırışıklıkları ilk kullanımda bile çok güzel açıyor. Ütü yaparken daha iyi olsun diye bastırmanıza gerek kalmadan, gücünü hissediyorsunuz.

Dikkat çekici ilk unsur ütünün tasarımı. Kablosuz olduğu için elektrik beslemesi farklı bir yöntemle sağlanmış. Ütü masasının üstüne kendi sabitleme vidası ile oturan bir platformu var. Ütü yaparken ütüyü bu platformun üstüne koyuyoruz. 45 derecelik açıyla yerleştirince ütü yapan kolumuzun hareket kabiliyeti de artıyor. Platform üstünde patenti Tefal’e ait, şok emici bir küre var, hem ütünün sıcak tabanının yapışmasını önlüyor hem de yatay pozisyonda yerleştirme imkanı veriyor. Tabanı kumaşa yüksek ısıda bile yapışmıyor, Autoclean taban özelliği ile kayganlık devam ediyor. Ayda 1 kere otomatik temizleme yapmak ömrünü uzatmak için yeterli.

Kablosu olmadığı için ütünün kullanım esnasında şarj olması gerekiyor. İnanılır gibi değil ama tam 4 saniyede şarjı tamamlanıyor. İlk kullanımda birkaç dakika sürse de yine çok kısa bir süre demektir. Ütü hazır olunca uyarı lambası yanıyor ve başlamanız için size haber veriyor.

Su koyma haznesi ütünün ön kısmında, alabileceği maksimum seviye işaretle gösterilmiş. Musluk suyu kullanmanızda hiçbir sakınca yok, zira anti-kireç özelliği ile uzun ömürlü ve tasarruflu bir yapısı var. Isı ayar düğmeleri tutma kolunun hemen altında, düğmeler kolayca ayarlanıyor. Üst kısmında ise su ve buhar püskürtme düğmeleri yerleştirilmiş. Ütü yaparken tüm fonksiyonlara tek parmak hareketi ile kolayca ulaşabilmek ergonomik açıdan da önem kazanıyor. Ayrıca denedik gördük ki kumaşı dik tuttuğunuz bir anda bile, buhar püskürtme yöntemi ile “dikey ütüleme” sağlıyor.

Kablosuz özelliği ile ütü masasının her yanına kolayca ulaşıyor ve güçlü buharı ile kullanım kolaylığı sağlıyor. “Sağa çektim kablo uzanmadı, sürekli kullanımda kablomuz yıprandı, ütü topluyken kıvrılan kablo yerlerinde açılmalar oldu” gibi şikayetler tarihe karışmış çünkü kablosuz ütüde bu dezavantajların hiçbiri yok.

Ütüyü kullanırken dik pozisyonda tutmanız imkansız, yatay olarak platform üstünde yerleştirmeniz gerekiyor, bizce bu güvenlik açısından da önemli bir ayrıntı. Ütü masasına ya da ütüye çarpsanız devrilip kırılma ya da yanma riski ortadan kalkıyor. Platforma yerleştirdiğiniz ütünüz 8 dakikadan fazla süreyle orada kalırsa ütü otomatik olarak kapanıyor ve elektrik beslemesi kesiliyor. Yeniden başlatmak için ise Yeniden Başlat düğmesine basmanız yeterli. “Ütüyü fişte unuttum!” tehlikesi de kalmamış açıkçası.

Kullanım esnasında rahatsız olduğumuz tek bir unsur oldu onun da her kullanıcının dikkatini çekip çekmeyeceğinden emin değiliz. Ütü yaparken belli aralıklarda şarj için uyarı yapan bir sinyal sesi veriyor. Kontrol paneli üstünde turuncu bir ışık yanıp sönüyor. İlk kullanım olduğu için de bu sinyali sık sık duyduk, ancak sonraki kullanımlarda bu sinyal sesinin azaldığını tahmin ediyoruz.

Bizce bu ütünün tek eksiği kablosu! O da olmadığı için çok memnun kaldık!

Tefal Freemove Kablosuz ütü ile ilgili daha fazla detay ve marka bilgilendirmesi için Facebook sayfalarına da bakabilirsiniz.

https://www.facebook.com/tefalturkiye/

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

Bitmedi bir de size sürprizimiz var:

Denedik, inceledik, yorumladık ve Fikirdenk’te paylaştık. Şimdi Tefal’in desteğiyle bir takipçimize bu özel ürünü hediye etmek ve kullanıcı yorumlarını almak istiyoruz. 31 Ekim – 9 Kasım 2012 tarihleri arasında kampanyamıza katılanlar arasından bir kişi şansıyla bu ürünü kazanacak.

Yapmanız gereken çok basit: Henüz Fikirdenk Facebook sayfamızı takip etmeye başlamadıysanız acele edin!

Tüm detaylar orada.

Herkese bol şans diliyoruz.

60 Comments

 • MURAT TURAN says:

  #tefalbenimolmalı Çünki TEFAL Demek HAYAT demek! 🙂

 • Huriye Yalçın says:

  #tefalbenimolmalı çünkü tefalsiz bir hayat düşünemiyorum

 • öznur tiryaki says:

  #tefalbenimolmalı çünkü ütü yapmayı sevmiyorum.ama yapmak zorunda olan bir anne olarak bu harika ürün benim olmalı çünkü vakit kazanacam,kablo elime dolaşmıyacak ,pantolları ve perdeleri çekiştirmeden ütüleyebilecegim,yapışma yanma derdide yok tefal gerçekten harikasın hayatımı bir kez daha kolaylaştıracagın için teşekkürler.ne varsa sende var…

 • pınar bol says:

  #tefalbenimolmalı çalışan bir bayan olarak ütüye zaman ayırmak çok zor oluyor-ütü deki sorunlar su damlatır leke yapar-aynı yeri defalarca ütülerrim istediğim gibi olmaz kablo kısa gelir-zamanla kablo da deformasyon olur teller temas eder sigorta atar-tabanı kirlenir yine leke olur-ayrıca kireç çözücü kullanmak gerekir çünkü zamanla tabanda tıkanmalar olur-bu kadar sıkıntıdan sonra evdekiler yaptığım ütüyü beğenmeyip tekrar yapmamı isteyince işte ozaman yani herzaman; yeni beni hiç üzmeyecek gerçekten emeğimi gösterecek zamandan tasarruf edebileceğim -yani bana ütüyü tekrar sevdirecek TEFAL ÜTÜ yü çok çok isterim……..

 • yelda aksu says:

  #tefalbenimolmalı çünkü ilk evlendiğimde aldığım tefal tavamı hala sorunsuz kullanıyorum. Hediye gelen diğer tavalarım ise çoktan çöpe gitti bile…

 • Duygu ÖZCAN says:

  #tefalbenimolmali çünkü tefalsiz hayat çok KIRIŞIK 🙂

 • cansu gürbüz says:

  #tefalbenimolmali çünkü kırışıklarla baş edemiyorum artık onun için tefal diyorum

 • taner says:

  #tefalbenimolmalı cunku tefalse eger dünyaya deger esımın kırısık gömleklerı gıydırmesınden bıktım ne olur cok istıyorum onu

 • esin güneş says:

  2 çocuklu bir anneyim en korktuğum şeyde ütü yaptığım zaman kabloya çocuklarımın takılıp düşmesi ve ütüden yanması bu sebeple hep korkarak ütü yapıyorum. Hep kablosuz bir tütü hayal etmiştim bu ütüyü de burda görünce paylaşmak istedim. Biz çocuklu anneler için ideal buhar kazanlı olması da ayrı güzellik. Annemde buhar kazanlı ütü kullanıyor geçen ütü yaptım dedim benim ütüm de ütü değilmiş:) Birde geçenlerde ütü yaparken telefon çaldı ütüyü sen bırak ütü masasında, lafa da dalınca yanık kokuları gelmeye başladı. O kadar korktumki neyseki sadece 1 gömlekten oldum. Kızımın biri okulda biride uyumuyo olsaydı belki çocuklarıma bir zarar gelecekti. TEFAL FREEMOVE kablosuz ütünün özelliklerini görünce dedim işte bu ütü benim olmalı…

 • zeynep ince says:

  #tefalbenimolmali çünkü ütü yapmayı ve tafali çok seviyorum

 • zeynep efe says:

  #tefalbenimolmalı en güvendiğim marka ile ütü yapmanın keyfini çıkartmak için..

  teşekkürler Fikirdenk ve
  Tefal..

 • SEMA KIRICI says:

  #tefalbenimolmalı kablosuz ütü keyfini bende yaşamak istiyorum

 • gokce atli ariogul says:

  #tefalbenimolmalı evdeki ütü yorucu, zor ve koca bir kabloya sahip, boylelikle sepetlerce camasırı kolaylıkla ütülüyebilirim.. Kimbilir belki ütü yapmayı sevebilirim sayesinde..

 • sabire says:

  #tefalbenimolmalı çünkü yıllardır kullandığım ürünlerden bir tanesinde bile bir sıkıntı yaşamadım harika ve çok kaliteli ürünler tavsiye ederim:)) teşekkürler tefal

 • aslı üstün says:

  #tefalbenimolmalı çünkü ; eşimle aramızdaki tek sorun kıyafetlerdeki kırışıklık bunu en iyi çözse çözse tabiyki tefal ütü çözer,ve böylece aramızdaki sorunu tatlıya baglayıp bizi örnek bir çift eder:)

 • naciye dirim says:

  #tefalbenimolmalı herşeyi düşünen tefal biz ütü yapmayı sevmeyen bayanları da düşünmüş ve ütüyü zevke dönüştürecek mükemmel bir ürün geliştirmiş bende bir anne olarak herşeyin en iyisine layık olduğum için benim olmalı 🙂

 • öznur uçman says:

  #tefalbenimolmalı öğrenciyim cok lazım bana ihtiyacım var ütüm yokkk :(:(

 • #tefalbenimolmalı çünkü hiç kablosuz ütü keyfi yaşamadım çalışan 4 kişiyi de hesaplarsak :(( yıllardır kullandığım tefal ürünlerden bir tanesinde bile bir sıkıntı yaşamadım harika ve çok kaliteli ürünler tavsiye ederim:)) teşekkürler tefal

 • kübra kuruçay us says:

  #tefalbenimolmalı çünkü evde ütüleri eşim yapıyor çok bunalıyor kabloyu bir otarafa bir bu tarafa atarken . iyi günde kötü günde ona destek olmam lazım. tefal eşimin olmalı

 • Esra says:

  #tefalbenimolmali cunku utum bozuldu ve en iyi utuyu ariyorum. Aradigim tefal olsun istiyorum

 • gülşen çalışkan says:

  #tefalbenimolmalı çünkü;20 yı önce almanyada ilk kablosuz ütüyü vitrinde gördüğümde çocuktum ve çocuk aklımla ne hayaller kurmuştum(bütün ütülenecek eşyaları ütülemiştim hayalde).Yıllarca türkiyeye gelmesini bekledim ve neden icat edilemediğni düşüdüm hatta geçen sene tefal’e yazdım..hayallerim gerçek olacak …

 • mine erarslan says:

  #tefalbenimolmalı Çünkü , tefalsiz yaşam berbat..tefal hayatımı kolayşaitırır kendime zaman ayrmamı saglar..teknoloji teflde-rahalık-ekonomi-ergonemi-pratiklik ve guzellik tefalde..daha ne istiyeyim tefalden başka..tefal sadece benim olmalı..

 • muhsine durmus says:

  #tefalbenimolmalı ay mutlaka benım aolmal utu yapmayı sevmyorum ya,esk utuler aktyor leke yapıyor ypılştryor benıde delı edıyorlar
  TEFAL ben olurs akeyfle utuler yaparmmmmm

 • gönül says:

  Yaşam Tefal le başlar….

 • gönül says:

  #tefalbenimolmalı Çünkü ..Yaşam Tefal le başlar…

 • özlem olğaç says:

  #tefalbenimolmalı Çünkü çok ihtiyacım var ütüye tefalın ürünlerini çok beğeniyorum çok kaliteli ve kullanışlı tefal benim olmalı her eve lazım

 • MEVLÜDE KILIÇ says:

  #tefalbenimolmalı çünkü rahat,kolay bir o kadarda zevkli bir şekilde ütü yapmak çok istiyorum….

 • şengül arslan says:

  #tefalbenimolmalı çünkü ütü yapmayı bana sevdireceğine inanıyorum…lütfen benim olsunnn….

 • ibrahim says:

  #tefalbenimolmalı çünkü evimizde her hafta yığılan ütümüze tek çözüm olacak…herkess ütü yapmak isteyecek

 • zeynep er says:

  #tefalbenimolmalı ütü yapmayı çok seviyorum tefal kablosuz ütüyle ütü yapmak şimdi daha kolay…

 • DİLEK says:

  Benim 3 tane kızım var üçüde okula gidiyor kızlarım ütüsüz kıyafet hayatta giymez eşimde aynı şekilde 1kızımın astımı var onun içim hijyene dikkat eden biriyim en ufaf toz tanesi onu olumsuz bir şekilde etkiliyor Tefal Freemove Buharlı ütü ile bizim yaşantımız daha kolay ve salıklı olacak tefalin ürümler cok güzel kullananlar bilirler BEM TEFALCİYİM BENİ TANIYAN HERKEZ BİLİR ütüm bozulmuştu benim olursa cok sevinirimm SALIKLI YAŞAM İÇİM TEFAL

 • şükran yanık says:

  #tefal benim olmalı çünkü yıllardır benim olacağı günü bekliyorum

 • DİLEK says:

  tefel ütüyü çok beğendim ilğimi cekti tanıtım yazısını okudum ve hayran kaldım tam benlik dedim 3 cocuguma salıklı ve hijyenik kıyafet giyme şansı daha iyi doğdu TEFAL FREEMOVE ile .

 • ayşegül says:

  #tefalbenimolmali cünkü 2 cocucum ve yapmam gereken bir sürü işim var ütüde beni en cok bıktıran bir iş olarak bunu tefel ile cok daha kolay hale getirebilirim diye düşünüyorum

 • esra nalbantol says:

  #tefalbenimolmalı çünkü tefalin bana ütü yapmayı sevdireceğine eminim…

 • muhsine durmus says:

  #tefalbenimolmalı ÇÜNKÜ BEN ÜTÜDEN NEFRET EDERİMMM AMA TEFAL BANA ÜTÜ YAPMAYI SEVDİRECEK EMİNİM..BENM OLMALI MUTLAKA..

 • müşerref ilgen says:

  #tefalbenimolmalı çünkü 6 ay sonra kızım evlenecek çeyizinde tefal ütüsü olsun istiyorum..

 • mahmure ağırtaş says:

  tefal benim olmalı.ütüden nefret ederim birde ütü istediğim gibi ütülemiyorsa vay halıme yanı benim ütüm gibi saatlerce ütü yapıyorum evi badana yapsam daha çabuk bıter o derece sınırlenıyorum.tefal ütüleri çok güzel ablam kullanıyor ben bıle ütü yapmayı sevmezken tefalle ütü yapmak çok keyifli oluyor herseyden tasarruf zamandan elektırıkten ben tefal ütü istiyorum yaa

 • kader cengiz says:

  #tefalbenimolmalı kablo derdi olmadan rahatlıkla ütü yapabileceğim eminim ki kıyafetlerin üstünden bir kere geçmeyle hani derler ya jilet gibi işte aynen öyle yapar şimdi benim ütüm de göremediğim gibi benim olmalı

 • Feyza Sarı says:

  #tefalbenimolmalı ütü yapmaya bir türlü ısınamadım ütümde beni sevmiyor olacak ki 10 yıllık emektarım geçenlerde beni yarı yolda bıraktı tamire götürdüğümüz amcada sağolsun ütüyü açıyım derken her köşesinden kırmış tefali bekleyen ütülenecek bir yığın kıyafet var 🙂 şansım varsa tefale kavuşup böylelikle ütü işinide işgenceden zevke çevirebilirim

 • […] 0 yorum Follow @SlingoMOM Uzun zamandır bu kategoride bir ürün yazmıyordum. Geçen hafta Fikirdenk sayesinde Tefal’in yeni kablosuz ütüsü Freemove ile tanışıncaya kadar da beğendiğim ve […]

 • DİLEK says:

  bende sistiyorun neolur

 • semiha özaltin says:

  #tefalbenimolmalı çünkü ütü tüm ev hanımlarının olduğu gibi benimde sevmeyerek zoraki yaptısım bir iş bu nedenle eminim bu kablosuz ütü bizlere ütü yapmayı bizlere sevdirecek …tefal yine bir numara oldugunu bizlere gösterdi

 • beyza cahan says:

  #tefalbenimolmalı ütü yapmayı sevdiren ütü

 • sinem says:

  #tefalbenimolmalı çünkü 2 çocuk annesi olarak dağ gibi ütülere sahibim…bana zmandan tasarruf ettrip kendme zman ayırmamı sağlarsa ki öyle olacağını düşündüğüm için bu mesajı yazıyorum, düzelen psikolojimle beraber 4 insanı sevindirmiş olucaksınız…herşeyi düşünen tefal beni de düşün bu sefer…sevinen ben olayım…onun için #tefalbenimolmalı …..sevgiler…

 • dilaver korkut says:

  #tefalbenimolmalı çünkü tefal ütüye çok ihtiyacım var…

 • eda usta says:

  #tefalbenimolmalı çünkü eşimin üstünü hergün değiştirmesinden ve onun gömleklerini aütülemek çok zorrrrrrrrrrrrrrr… aama TEFAL GİBİ KALİTELİ BİR MARKA VARKEN ÜTÜ BENİM İÇİN ZOR OLMAMALI ÜTÜDE DÜNYA MARKASI TEFAL TEFAL BENİ OLMALIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

 • Seda says:

  #tefalbenimolmali ki her daim kolay utu ve bana ve cocuklara kalmis bol zaman….

 • […] 1 yorum Follow @SlingoMOM Uzun zamandır bu kategoride bir ürün yazmıyordum. Geçen hafta Fikirdenk sayesinde Tefal’in yeni kablosuz ütüsü Freemove ile tanışıncaya kadar da beğendiğim ve […]

 • […] teknik detaylarını ben uzun uzun anlatmayayım, Fikirdenk’te onun bilgisini şu yazıyla paylaşmıştık. Şahsi görüşümü eklemek istiyorum sadece: Eğer bir ütü ihtiyacınız […]

 • Ayşenur Kuş says:

  Merhabalar;

  Ben 5375 Aquaspeed Autoclean Ütü almak istiyorum. Özellikleri felan gayet iyi. Fakat Tefal ütü fiyatları hakkında doğru bir bilgiye sahip değilim. önerebileceğiniz daha iyi bir ütü var mı? Ve fiyat listesine ulaşabileceğim bir site..

  Teşekkürler.
  İyi Çalışmalar..

 • Böyle bir ütüyü sizin sitenizden keşfettim almayı düşünüyorum herkese sitenizi tavsiye edicem

 • Zehra says:

  Bunu bir internet sitesinden aldım . Ürünün 4 sn de şarj olduğu reklamlarında belirtilmekte fakat belirtilmeyen sıkıntılı tarafı bence ütülemede şarj süresinin yalnızca 30 sn olduğu ve bu da maalesef hayatı kolaylaştırmak için aldığınız ürünün hayatı daha da en azından ütü gibi sıkıtılı bir işi de dur kalklarla yaptırttığı için zorlaştırdığı.. 30 sn de anca çorap ütüleniyor ve sonra da 4 sn daha tak .. zor iş 🙁 ..Bu da benim kanaatim 🙂

 • ERva says:

  Modelleri ve fiyatları inceledim de Tefal ütü gerçekten uygun gibi duruyor.

 • merve says:

  Ben aldim hic memnun degilim tavsiye etmiyorum ütünun jarzi hic iyi degil

 • […] teknik detaylarını ben uzun uzun anlatmayayım, Fikirdenk’te onun bilgisini şu yazıyla paylaşmıştık. Şahsi görüşümü eklemek istiyorum […]

 • […] teknik detaylarını ben uzun uzun anlatmayayım, Fikirdenk’te onun bilgisini şu yazıyla paylaşmıştık. Şahsi görüşümü eklemek istiyorum […]

 • yağmur says:

  Bu ütüyü kullanan biri olaraktan kesinlikle tavsiye etmiyor,dedikleri kırışık açmıyor sürekli tak çıkar sarja başınız dönüyor,geri vermeyi denedim ama ne yazıkki almadılar,elimde patladı anlıcanız:(

 • Cep telefonu says:

  #tefalbenimolmalı çünkü ütü demek tefal demek, tefal demek rahatlık demek

Yorum bırak

Your email address will not be published.